Wersje językowe
Skrzynka na listy 3KR z gazetnikiem grafitowa Skrzynka na listy 3KR z gazetnikiem grafitowa
Producent: METAL PARK
Cena: 100,00 zł 119,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Natynkowa skrzynka na listy model 8 czarna Natynkowa skrzynka na listy model 8 czarna
Producent: METAL PARK
Cena: 109,99 zł
zobacz więcej
Skrzynka na listy model 8R z gazetnikiem czarna Skrzynka na listy model 8R z gazetnikiem czarna
Producent: METAL PARK
Cena: 115,00 zł 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Natynkowa skrzynka na listy 3 miedź antyczna Natynkowa skrzynka na listy 3 miedź antyczna
Producent: METAL PARK
Cena: 109,99 zł
zobacz więcej
Natynkowa skrzynka na listy model 3 czarna Natynkowa skrzynka na listy model 3 czarna
Producent: METAL PARK
Cena: 109,99 zł
zobacz więcej

NAJLEPSZE SKRZYNKI NA LISTY 

Skrzynki na listy od lat są nieodzownym elementem wykończenia każdego budynku. Są one wszechobecne zarówno w budynkach mieszkalnych, biurowych, jak i różnego rodzaju instytucjach użyteczności publicznej. Podstawowym zadaniem skrzynki na listy jest przechowywanie dla nas korespondencji dostarczanej nam podczas naszej nieobecności, a także np. gazet, jeśli zdecydujemy się na skrzynkę na listy z gazetnikiem. Jednak dobrze dobrana skrzynka na listy może pełnić również rolę dekoracyjną, w efektowny sposób dopełniając naszą elewację budynku, lub ogrodzenie. Dodatkowym bodźcem do zakupu skrzynki na listy jest fakt, że jej posiadanie jest wymagane również prawnie, a za je brak właściciel posesji może otrzymać karę pieniężną.

Zgodnie z rozporządzeniem prawidłowa skrzynka pocztowa musi być wykonana z odpowiedniego materiału oraz posiadać określoną konstrukcję. Powinna chronić umieszczone w niej przesyłki listowe przed kradzieżą, zabezpieczać je przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewniać poufność korespondencji. Wielkość skrzynki oraz wymiar otworu wrzutowego również nie są przypadkowe. 

Tylko jak tu wybrać odpowiednią skrzynkę na listy?

Klasyczne skrzynki na listy

Wielbicielom tradycyjnych aranżacji polecamy całą gamę klasycznych skrzynek na listy. Są one dostępne w różnych kształtach, często przypominających skrzynki z minionych lat oraz różnych wersjach kolorystycznych. Można zdecydować się na skrzynkę w kolorze antycznego srebra, lub wybrać uniwersalne rozwiązanie jak czarna skrzynka na listy.

Nowoczesne skrzynki na listy

Dla Klientów poszukujących bardziej wyrafinowanych rozwiązań designerskich polecamy duży wybór skrzynek na listy w stylu nowoczesnym, które idealnie wkomponują się w większość współczesnych rozwiązań stylistycznych. Poza pełnieniem swoje podstawowej funkcji, stanowią one również niezwykle ciekawy element dekoracyjny każdej posesji. Oferujemy całą gamę dostępnych rozmiarów oraz kształtów skrzynek. Szczególnie warte poświęcenia uwagi, są bardzo modne w ostatnim czasie skrzynki nierdzewne. Skrzynka na listy ze stali nierdzewnej poza niezwykłą trwałością, zapewnia również imponujący efekt wizualny.

Natynkowe skrzynki na listy

Jeśli szukasz skrzynki pocztowej, która ma być montowana na elewacji budynku tuż przy drzwiach wejściowych, lub też po zewnętrznej stronie ogrodzenia, polecamy do wyboru szeroką gamę skrzynek natynkowych. Jak sama nazwa wskazuje, skrzynka natynkowa przytwierdzana jest do zewnętrznej powierzchni ściany budynku, pokrytej często tynkiem, lub też do części murowanej bądź stalowej konstrukcji ogrodzenia przy użyciu otworów montażowych w tylnej jej ściance lub za pomocą specjalnego mocowania. Skrzynka elewacyjna jest zwykle prosta w montażu i w obsłudze. Dostarczanie korespondencji następuje poprzez wrzut umieszczony w górnej części skrzynki, natomiast wyciąganie listów odbywa się zazwyczaj przy użyciu drzwiczek otwieranych we frontowej części skrzynki.  

Maksimum funkcjonalności - nierdzewna skrzynka z domofonem 

Odpowiadając na potrzebny klientów naszego sklepu, którzy oprócz korzystnej ceny i efektów wizualnych cenią sobie również funkcjonalność, oferujemy  skrzynkę z domofonem. Głównym przeznaczeniem skrzynki jest magazynowanie listów i chronienie ich przed niepowołanymi osobami, jednakże z powodzeniem może być w komplecie z domofonem. Dzięki zamontowaniu skrzynki pocztowej z domofonem nie będzie konieczny zakup dodatkowego urządzenia, a całość instalacji będzie prezentować się nienagannie. 

Przelotowe skrzynki na listy

Dla bardziej wygodnych, a zarazem wymagających użytkowników do zaoferowania mamy różne rodzaje skrzynek przelotowych. Skrzynki przelotowe charakteryzują się tym, że korespondencja dostarczana jest z ich jednej strony, natomiast wyciągana po drugiej stronie np. ogrodzenia. Przelotowe skrzynki pocztowe posiadają panel zewnętrzny wyposażony we wrzut listowy oraz panel wewnętrzny z drzwiczkami do wyjęcia poczty, połączone specjalnym rękawem.

Skrzynka przelotowa może zostać zamontowana zarówno w części murowanej ogrodzenia, jak i wmontowana w ścianę budynku, jeśli przewidzimy taki wariant na etapie projektowania. Stanowi ona bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż umożliwia odbiór poczty bez konieczności opuszczania naszej posesji, a nawet budynku.

Niezależnie od tego czy szukasz standardowej skrzynki natynkowej, przelotowej skrzynki pocztowej, czy też interesuje Cię skrzynka modułowa lub skrzynka na ogrodzenie, w szerokiej gamie dostępnych w naszej ofercie rodzajów, modeli, kształtów oraz kolorów skrzynek na listy, z pewnością znajdziesz Tą właściwą do zaspokojenia Twoich potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z kategorią Skrzynki na listy, a także Akcesoriów do drzwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl